domy drewniane

Domy drewniane – jakie drewno pod budowę

Domy drewniane

Domy drewniane stają się coraz bardziej popularne. Niegdyś były utożsamiane z biedą i bardzo nieszczelnymi budynkami. Dziś są synonimem luksusu i wygody. Są trwałe, praktyczne i energooszczędne. Wszystko dlatego, że do ich produkcji wykorzystywane jest wysokiej jakości drewno.

Drewno jest materiałem ekologicznym, a w dzisiejszych czasach jest na to moda. Ponadto, trwałość tego surowca również przemawia na jego korzyść. Okazuje się, że stworzony z drewna dom może służyć nawet 140 lat, bez konieczności dodatkowej renowacji. Drewniane wnętrza są gwarancją korzystnego dla zdrowia mikroklimatu. Surowiec ten doskonale pochłania wilgoć i posiada wysoki współczynnik izolacji termicznej. Mieszkanie w takim domu będzie dla każdego przyjemnością. Wszystko to sprawia, że budowa domów drewnianych jest tak opłacalna.

Świerk na domy z bali

Świerk to drzewo wytrzymałe, odporne na obciążenia i łatwe w obróbce, dlatego buduje się z niego domy z bala. Ważne jest jednak to, aby domy z drewna powstawały jedynie z suchego i dobrze zaimpregnowanego materiału. Dzięki temu będą spełniały pokładane w nich nadzieje.

Modrzew na drewniane domy

Drewno to cieszy się dużą popularnością w przypadku budowy drewnianych domów. Jednak, na pewno nie każdy będzie w stanie na taki materiał się zdecydować, ze względu na jego wysoką cenę. Bale modrzewiowe zaliczane są do najdroższych na rynku.

Sosna do budowy domów letniskowych

Bardzo popularnym surowcem do budowy domów drewnianych jest jest sosna. Ze względu na powszechne występowanie oraz niższą cenę zakupu surowca niż w przypadku np. drewna modrzewiowego, większości domów drewnianych stanowi podstawowy budulec.

Dużą popularnością cieszą się bale w jasnych kolorach, które zestawiane są z ciemnym dachem. Całość prezentuje się w bardzo atrakcyjny sposób. Bale o jasnej kolorystyce zadziwiają każdego. Ta niesamowita konstrukcja i pokrycie dachowe pobudza wyobraźnię i podnosi estetykę budowli. Nawet niewielki metraż budynku może zostać zaaranżowany w bardzo atrakcyjny sposób. W dodatku, w takich domach panuje zdrowy mikroklimat. Wszystko to sprawia, że projekty domów z bali są tak atrakcyjne i wybierane przez coraz więcej osób. A wybór drewna, z którego mogą powstawać jest bardzo szeroki. Warto stawiać na takie właśnie rozwiązania.

6 lat ago