domy drewniane

Domy z drewna – fakty i mity

Domy z drewna i wiele mitów

Z jakiegoś powodu budowa domów drewnianych budzi sporo emocji. Na forach internetowych można znaleźć wiele negatywnych komentarzy czy wręcz kłótni na temat domów z drewna. Niektórzy uważają, że domy z drewna są nietrwałe. Inni twierdzą, że to znakomite miejsce do mieszkania. Jakie są mity związane z budową i mieszkaniem w domu z bala?

Obalamy nieprawdziwe informacje

  • Domy z drewna mogą służyć tylko jako domy letniskowe – Wiele osób sądzi, że domy z bala to domki letniskowe a nie całoroczne. To nieprawda. Nowoczesne technologie umożliwiają postawienie domu z drewna, który będzie zdatny do zamieszkania rzez cały rok.
  • Drewniane domy są bardzo drogie – Budowa domu to spory koszt. Niezależnie czy jest to dom murowany czy drewniany. Remont domów drewnianych nie jest bardziej kosztowny niż remont domu murowanego. Możne być tak, że będzie on tańszy. Warto pamiętać, że cena drewna jest niższa niż cena cegieł.
  • Dom z drewna jest niebezpieczny bo drewno szybko się pali – Surowe drewno faktycznie bardzo łatwo się pali. Jednak domy z bali budowane są z drewna, które zostało zabezpieczone przed ogniem. Dom z drewna nie jest niepalny, ale jest trudno zapalny.
  • Domy z drewna buduje się tylko w górach – Faktycznie w górach można spotkać najwięcej domów z drewna. Jednak domy drewniane powstają już w całej Polsce. Pięknie wpasowują się w zalesione, sielskie działki. Ich popularność wciąż rośnie, więc coraz częściej można się natknąć na dom z bala niezależnie od tego gdzie się mieszka.
  • Dom z bali jest droższy w utrzymaniu – Wiele osób martwi się o utrzymanie domu z drewna. Wydaje się im, że drewniane domy trudniej ogrzać. Te obawy są zupełnie bezpodstawne. Nowoczesne domy z drewna są budowane w taki sposób i z takich materiałów, że są bardzo ekonomiczne.

Wszystkim zajmie się producent

Budowa domu to zawsze spory koszt i wiąże się z nią sporo nerwów. Dom z drewna będzie idealny dla osób, które nie chcą długo czekać na wymarzony dom. Dodatkowo nie trzeba się martwić materiałami czy terminami bo wszystkim zajmuje się producent. To ogromne zalety budowy tego typu domów.

4 lata ago