domy z drewna

Domy z drewna i ich remontowanie

Domy z drewna

Remonty domów z drewna wymagają odpowiedniego podejścia. Domy z drewna użytkować można przez wiele lat, jednak renowacja domów wykonanych z tego budulca ma bardzo wiele zalet. Pozwala na jego użytkowanie przez koleje lata. Dzięki zastosowaniu odpowiednich porad zawsze można ułatwić sobie remont takiego domu. Mając na myśli remont, należy brać pod uwagę zarówno konstrukcję, jak i elementy wewnątrz pomieszczeń, jak na przykład schody drewniane i inne elementy.

Rozpoczęcie od komina

Jeśli chodzi o domy z bala to najsłabszym elementem w większości przypadków jest komin. W przypadku starego domu w pierwszej kolejności należy zając się kominem. W sporej części przypadków znajduje się tam wiele ptasich gniazd, gałęzi, liści i wiele innych podobnych rzeczy. Gdy pali się w takim kominie, bardzo łatwo o pożar.

Renowacja ścian

Przede wszystkim w przypadku renowacji ścian należy zacząć od usunięcia próchniejących bali. Taki remont domów drewnianych pozwala na uzyskanie najlepszych efektów. Dzięki temu dom uzyskuje wyjątkowy kolor, którego wcześniej nie miał. Dodatkowo warto uszczelnić bale przy wykorzystaniu pianki poliuretanowej. Drewniane domy w ten sposób zyskują bardzo wiele.
Budowa domów drewnianych to bardzo indywidualna sprawa, jednak wykończenie takiego domu może być wykonane na przykład z laminowanych płyt. Dzięki takim płytom można bez większego problemu sprawić, że sufit czy też ściany będą wyglądały naprawdę wyjątkowo.

Domy z drewna, a okna i drzwi

Kolejnymi elementami, które trzeba odnowić jeśli chodzi o domy z drewna, są drzwi i okna. W większości przypadków, jeśli chodzi o okna aluminiowe producent będzie musiał je przygotować na specjalne zamówienie. Obecnie okna mają zupełnie inne wymiary i dlatego też dopasowanie ich do istniejących wymiarów wcale nie jest takie proste. Na szczęście w przypadku gdy nie chce się dalej posiadać okna czy drzwi można po prostu zabić je deskami. Co prawda nie jest to najbardziej elegancki sposób jednak pozwala zaoszczędzić całkiem sporo pieniędzy.
Niestety odnawianie starego budownictwa wymaga nie tylko ciekawego podejścia, ale także sporej ilości nakładów pracy.

6 lat ago