domy z drewna

Drewniane marzenia

W ostatnich latach coraz popularniejsze w budownictwie i na rynku nieruchomości stają się domy drewniane. Wiele rodzin marzy o życiu w tego typu domu, który kojarzy się z niesamowitym klimatem, ekologią i ciepłem. Jakie są zalety życia w takim domu? Czy domy drewniane z bali to przyszłość polskich rodzin?

Zalety drewnianego zacisza

Budowa domów drewnianych, w porównaniu do murowanych, przebiega znacznie szybciej. Oczywiście wszelkie sprawy administracyjne związane z dokumentacją wiążą się nadal z długim czasem oczekiwania, jednak sam etap budowy jest krótszy. Kolejnym plusem jest fakt, że domy z bali lepiej i dłużej utrzymują i izolują ciepło. Ponadto ze względu na lżejszy materiał, jest tańszy na etapie wylewania fundamentów, których potrzeba mniej. W domu drewnianym panuje także lepszy mikroklimat, dzięki czemu łatwiej się oddycha, lepiej koncentruje i zapada w zdrowszy sen. Poza tym wnętrze takiego domu nie wymaga wielkiego nakładu, jeśli chodzi o wykończenie i aranżację, ponieważ ściany drewniane same w sobie mają wiele uroku. Dlatego w tym względzie, na etapie wykończenia domu, można dużo zaoszczędzić. Domy z drewna wspaniale wpisują się w styl rustykalny, wiejski, ale także skandynawski i – co oczywiste – góralski.

Warto zainwestować w drewniany dom, aby podnieść jakość swojego życia i komfort psychiczny. Jest to wspaniały wybór na lata i każdy, kto się na niego zdecyduje, nie pożałuje swojej decyzji.