Schody Opole w różnych rodzajach
Schody to jeden z bardzo ważnych elementów każdego domu. Można je wykonać z bardzo wielu różnych rodzajów drewna. Wśród nich znajdują się: klon, buk, dąb, jesion, orzech oraz wiele różnych rodzajów drewna egzotycznego. Najczęściej jednak wykorzystuje się drewno sosnowe, które jest dużo tańsze. Przede wszystkim trzeba pamiętać, że drewno na schody Opole musi mieć co najmniej II klasę jakości, w przypadku stopni oraz klasę 1 w przypadku pozostałych elementów. Czasami drewno na schody Śląsk zastępowane jest prefabrykatami. Poniżej prezentujemy kilka bardzo ciekawych rodzajów schodów, wśród których z całą pewnością każdy znajdzie takie, które mu przypasują.
Schody drabiniaste, policzkowe oraz kręte
Do najbardziej popularnych i prostych schodów należą schody Wrocław drabiniaste, policzkowe oraz kręte. Jeśli chodzi o schody drabiniaste to są to schody ażurowe, które składają się z dwóch belek policzkowych i stopnic. Najczęściej stosuje się je jako schody w miejscach mniej uczęszczanych jak piwnice, strych lub innych podobnych miejscach. Takie schody mogą również występować w wersji składanej. Wówczas można je zamknąć w suficie.
Kolejnym rodzajem są schody policzkowe. Są one zbudowane z dwóch belek policzkowych oraz stopnic i podstopnic. Jeśli chodzi o policzki to zwykle ich grubość to 5 cm, natomiast wysokość stopni to 30 centymetrów.
Natomiast kolejnym rodzajem schodów, który jest coraz bardziej popularny, są schody kręte. Ich najważniejszą zaletą jest niewielka ilość miejsca, która jest potrzebna do ich zamontowania. Można je bez problemu zastosować jako schody na zaadaptowany strych lub też w mieszkaniach, które mają dwa poziomy, a nie ma w nich miejscach na schody klasyczne. Jeśli przyjmie się standardowe wymiary schodów drewnianych krętych, to ich powierzchnia nie będzie przekraczała więcej niż 2 metrów kwadratowych.
Schody drewniane, które dostępne są na rynku, są bardzo różne i z całą pewnością każdy znajdzie wśród nich dokładnie, te które go zainteresują i sprawdzą się w jego domu.