drewniane domy

Domy z drewna, czyli rozwiązanie na własne m

Marzenia o własnym domu

Jednym z największych obciążeń finansowym w życiu każdego człowieka jest budowa domu lub zakup mieszkania. Niewiele osób ma możliwość, aby pozwolić sobie na taki luksus jedynie finansując go z własnych oszczędności, bez zaciągania kredytu na wiele lat. Alternatywą mogą być domy z drewna, które są znacznie tańsze. Ich budowa przebiega dużo szybciej, a są równie trwałe i piękne.

Domy z drewna trwałe i niedrogie

Większość z nas do zamieszkania nie potrzebuje ogromnych powierzchni. Najczęściej wystarczy nam salon, sypialnia i pokoje dla dzieci, czyli ok.40-60m2 (w końcu taki metraż mają zazwyczaj nasze mieszkania). Te wymagania jak najbardziej spełniają domy z bali. Koszty wykorzystywanych materiałów (głównie drewna) są też stosunkowo tanie.  Ponadto domy drewniane nie potrzebują szczególnego wykończenia. Pomieszczenia pozostawia się w stanie surowym lub wykańcza boazerią. Doskonale sprawdza się również sztukateria pomorskie. Dzięki temu nie ponosimy kosztów płyt GK, stelaży, tynków i farb. Drewno też jest wytrzymałe i zachowuje swój pierwotny wygląd, więc mając taki dom rzadziej będziemy dokonywali remontów, a tym samym ponosili wysokich kosztów. Pewnie dlatego budowa domów drewnianych w Polsce jest coraz bardziej popularna i decydują się na nie tylko rodziny z małymi dziećmi, ale też osoby starsze, które swoje dzieci już odchowały. Na koniec dom wystarczy wyposażyć w skandynawskie dodatki i drobne AGD, by móc z niego korzystać.

Szybka budowa

Mały dom drewniany można zbudować nawet w kilkanaście dni. Na budowę przyjeżdżają gotowe już bale, z których budowana jest konstrukcja domu. Można także zdecydować się na ścianki aluminiowe, które są stawiane równie szybko. Dzięki temu odchodzą nam koszty utrzymania ekipy budowlanej, które ponosilibyśmy przy standardowej budowie przez dłuższy czas. Domy drewniane można też zbudować bez kredytu (lub z niewielkim jego udziałem), co jest sporą oszczędnością. Nie ponosimy kosztów prowizji oraz odsetek, które normalnie naliczyłby nam bank.

Ekonomiczne domy z drewna

Odpowiednia izolacja budynku pozwala na oszczędność w ogrzewaniu domu z drewna. Dlatego podłoga i ściany powinny być chronione grubą warstwą styropianu. Dlatego obróbka styropianu Gdańsk jest szczególnie ważna. Dodatkowo ściany i dach należy ocieplić wełną szklaną.

Porównując budowę domu z drewna z zakupem mieszkania, na korzyść tego pierwszego przemawia jeszcze jedna rzecz, mianowicie czynsz, którego nie ponosimy każdego miesiąca. Spokojnie te środki oraz te, które przeznaczalibyśmy na spłatę rat kredytu, możemy odkładać na lokatę. Natomiast gdy uzbieramy większą sumę, przeznaczać na rozbudowę naszego domu marzeń.

7 lat ago